Langas Group inspired to grow

Newsletter

Facebook

 

MenedżerskieLeadershipProdukcja/LogistykaSzkolenia w fabrykach

nowosć

Japan World 5s & Lean transformation Summit.

Jak na przykładzie japońskich firm produkcyjnych, usługowych oraz przestrzeni publicznej zaangażować pracowników w proces ciągłego doskonalenia, który doprowadził Japonię do czołówki światowych gospodarek?

03-11.11.2018
Japonia, Fukuoka /Hiroshima/Kioto/Ashigaka/Tokio

Korzyści:

Szanowni Państwo

Japońska filozofia myślenia i działania kaizen oznaczająca „ciągłe doskonalenie” jest częścią mentalności Japończyków i stanowi dla nich oczywistość. Właściwe zastosowanie kaizen przełoży się na wzrost jakości, znaczny spadek kosztów oraz zaspokojenie oczekiwań klientów, bez konieczności przeprowadzania znacznych inwestycji. Do osiągnięcia tych celów niezbędne jest równoległe stosowanie narzędzi standaryzacji procesów i eliminacji nieefektywności.
Które narzędzie wybrać i jakie działania w firmie podjąć?

Odpowiedzią jest strategia 5S, dla której podejście kaizen stało się fundamentem. 5 S to pierwsze litery pięciu japońskich słów: serii, seiton, seiso, seiketsu, shitsuk ( selekcja, systematyka, sprzątanie, standaryzacja, samodoskonalenie).

Wdrożenie Systemu 5S w firmach poprawia organizację miejsc pracy i zwiększa zyskowność przedsiębiorstwa, a  najważniejsze korzyści z wdrożenia 5S dla pracowników to przede wszystkim większa satysfakcja z pracy, eliminacja przeszkód i frustracji w pracy oraz efektywniejsza komunikacja ze współpracownikami.

5S oraz zarządzanie wizualne uznaje się za najważniejsze narzędzia lean management, a ich implementacja jest podstawą wszelkich innych działań doskonalących.

Podczas 7 edycji naszego wyjazdu do Japonii , który odbędzie się 3-11 Listopada 2018 r. odwiedzimy nie tylko największe japońskie fabryki  (Toto, Toyota), ale również weźmiemy udział w 5s Transformation Summit w Ashikaga City. Podczas tego wydarzenie odwiedzimy  największe japońskie firmy  produkujące część do Shinkansenów- super szybkich japońskich pociągów, samochodów oraz przemysłu lotniczego. Firmy te w wyważony sposób budują swoje innowacyjne imperia w oparciu o relacje z pracownikami, których uważa się za istotę sukcesu japońskich firm oraz społeczeństwa. Dodatkowo odwiedzimy firmy związane z ochroną środowiska, recyclingiem oraz Urząd  Miasta i Szkołę, 

Dlaczego odwiedzamy miasto Ashikaga  i bierzemy udział w 5S Summit?

Ashigaka  nazywana  „5S  City”  to  miasto,  w  którym  powstała pierwsza  szkoła  w  Japonii.  To  doskonałe miejsce  by  poznać japoński  system  zarządzania.  Całe  społeczeństwo,  miasto  jak i większość działających tutaj firm zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym wdrożyło 5 s. Władze miasta we współpracy z firmami jak i szkołami wspólnie działają aby szerzyć tą filozofię w całym kraju jak i na świecie. Wyprawę rozpoczniemy od Południa Kraju gdzie odwiedzimy globalne firmy kończąc na północy, biorąc udział w 5S Transformation Summit.

Zapraszam do zapoznania się z naszym programem i zarezerwowania miejsc już dzisiaj.

Konrad Kaczmarczyk
Dyrektor Generalny
k.kaczmarczyk@langas.pl

Program:

DZIEŃ I. 3 Listopada 2018 R., SOBOTA

15:40 Wylot do Japonii (Warszawa – Fukouoka) 

DZIEŃ II. 4 Listopada, 2018 R., NIEDZIELA, KYUSHU

12:30 Przylot do Fukuoka
14:00 Zakwaterowanie w hotelu
18:30 – 21.00  Spotkanie powitalne „Kultura Japonii”
•  Omówienie programu i etykiety japońskiej w biznesie,
•  Sesja networkingowa,
•  Wspólna kolacja w tradycyjnej japońskiej restauracji

DZIEŃ III. 5 Listopada, 2018 R., PONIEDZIAŁEK, KYUSHU

10:00-12:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - TOTO Plant 1 (krany):

Proces produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn i urządzeń (Preventive maintance), przykład bardzo dużego delegowania uprawnień pracownikom, bardzo dobre wykorzystanie Visual Management (zarządzania wizualnego) w codziennym zarządzaniu fabryką.

13:00-15:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - Toyota Motor Kyushu (LeXus)

Budowa karoserii oraz montaż samochodów, linie wielomodelowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce

15:30 – 16.30 Dyskusja podsumowująca zwiedzanie - sukces Toyota Production System oraz możliwości jego zastosowania w polskich warunkach rynkowych.

DZIEŃ IV. 6 Listopada, 2018 R., WTOREK, KYUSHU, HIROSHIMA / MIJAIMA

9:00-11:00 Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - TOTO Plant 2 (ceramika)

Proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne i efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce

11.00 Przejazd do Hiroshimy

14.00 -18.00 Learning by History:

Zwiedzanie Hiroszimy,  rejs na Wyspę Mijajime, wizyta w  Świątyni Itsukushima (Na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).

DZIEŃ V. 7 Listopada 2018 R., ŚRODA, KYOTO

10.00 Wyjazd do Kyoto

11.00 – 17.00 Learning by history & culture

Zwiedzanie Kioto, : Higashiyama, Gion, Kiyomizu-dera – buddyjski kompleks świątynny usytuowany nad miastem, wizyta w Fushimi Inari - Świątyni Tysiąca bram Torii. (na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).

18:30 przejazd do Ashigaka

DZIEŃ VI. 8 LISTOPADA 2018 R., CZWARTEK, ASHIGAKA

10.00 – 18.00 World 5S Transformation Summit - Case Study  Day

Jak zaimplementowano 5 S w urzędach miast, szkołach , placówkach rządowych, firmach produkcyjnych i usługowych

DZIEŃ VII. 9 LISTOPADA 2018 R., PIĄTEK, ASHIGAKA

10.00 – 18.00 World 5S Transformation Summit - Factory Tour Day

Podczas tego dnia będzie można odwiedzić wybrane fabryki:
Ogura Metals, Kikuchi Gear, Ashigaka Printing, M Heart Plan, Soshuro, Tochigi Prefectural Technical Hight School, Suzuki Industry, Ashigaka City hall, Ishi Machinery

18.00 przejazd do Tokyo

DZIEŃ VIII. 10 LISTOPADA 2018 R., Sobota, Tokyo

9.00 – 18.00 Learning by history & culture

Zwiedzanie Tokyo, : Asakusa, Shinjuku, Shibuya , Pałac Cesarski i wyspa Odaiba. Tokyo to jedna z największych metropolii świata w której historyczne świątynie buddyjskie ukryte są pomiędzy nowoczesnymi drapaczami chmur. Podczas całodziennej wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem odkryjemy wszystkie aspekty miasta zarówno historyczne jak i kulinarne odwiedzając światowej sławy targ ryby Tsukuji gdzie zjemy najpyszniejsze sushi na świecie.

18.00 Czas wolny na zakup pamiątek

DZIEŃ IX. 11 LISTOPADA 2018 R., Niedziela, Tokyo

10:55—14:25 przelot na trasie Tokyo – Warszawa 

Metody:

EKSPERCI Z JAPONII, KTÓRZY BĘDĄ NAM TOWARZYSZYĆ PODCZAS WYPRAWY,

Ms. Mami Ogura
Prezes Ogura Metal , zakładu produkującego części do super szybkich pociągów Shinkansen oraz samochodów i branży budowlanej. W swoich zakładach wykorzystuje  5 S jako kluczowy sposób zaangażowania wszystkich w ulepszanie procesów i jako sposób na wykorzystanie kreatywności każdego pracownika.

Mr. Yoshinori Kikuchi,
Prezes Kikuchi Gears oraz Dyrektor Programowy 5 S Summit. Firma produkuje części precyzyjne dla branży lotniczej oraz motoryzacyjnej.

Mr. Hiroshi Ishi
Prezes firmy Eco R zajmującej się ochroną środowiska I recyclingiem samochodów- „Naszym głównym celem jest ciągłe podążanie za szczęściem naszych pracowników oraz budowanie społeczności opartej na zaangażowaniu. Dzięki 5S oraz kaizen  rozwijamy ludzi a oni dzięki temu realizują cele firmy.

Ms. Toshiko Kawanami
Kaizen supervisor and leadership mentor. Ekspert w dziedzinie doskonalenia i adaptowania się do warunków ewaluującego  otoczenia  i związanych z tym procesami- współpracuje z urzędami miast, w  branżach produkcyjnych jak i usługowych.

Ponadto spotkamy się  z prezesami oraz senior leaderami z takich branż jak: poligrafia, urząd miasta, szkół, zakładów produkujących maszyny przemysłowe.

Cena:

zgłoszenie do 27.09.2018 - 18 900 PLN + 23% VAT
zgłoszenie od 28.09.2018 - 22 670 PLN + 23% VAT

Informacje dodatkowe:


Cena 

Zgłoszenie do 27.09.2018 - 18 900zł netto
Zgłoszenie od 28.09.2019 - 22 670zł netto

Dopłata do  noclegu  ze śniadaniem, lunchem i kolacją w pokojach:   
2-osobowym      1 950  PLN netto +  23% VAT
1-osobowym      3 900  PLN netto + 23% VAT

**Dopłata do  przelotu na trasie Warszawa -Fukuoka -Tokyo-Warszawa
W klasie economy      4 200  PLN netto +  23% VAT
W klasie biznes         16 800  PLN netto + 23% VAT

UWAGA! Przy zgłoszeniu do 30 września 2018 r. nie płacisz za przelot do Japoni!

Cena zawiera:

  • Wizyty w fabryce, wykłady
  • Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
  • Pełne wyżywienie wg programu
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza
Zaufali nam

Kontakt

Langas Group
ul. Wioślarska 8, 00-411 Warszawa
tel: + 48 (22) 696 80 20 | fax: + 48 (22) 355 24 08
e-mail: langas@langas.pl | NIP: 532-159-55-77

Dojazd

Obsługiwane płatności


szkolenia dla firm / szkolenia warszawa / szkolenia dla firm warszawa / szkolenia menedżerskie / szkolenia sprzedażowe / szkolenia finanse / szkolenia logistyka / szkolenia prawo / szkolenia przywództwo / szkolenia biznesowe / szkolenia compliance

Developed by OS3 multimedia

© 1997-2018 Langas Group Wszystkie prawa zastrzeżone