Langas Group inspired to grow

Newsletter

Facebook

 

Produkcja/LogistykaSzkolenia w fabrykach

nowosć

Lean Center Experience

Zwiedzanie fabryki Skody i Lean Center Skody w Mlada Boleslav

23-24.01.2019
Wrocław/Praga/Mlada Boleslav

Korzyści:

W dniach 23 – 24 stycznia 2019 r. zapraszamy na wizytę do Lean Center - unikalnego i innowacyjnego miejsca, w którym pracownicy oraz dostawcy otrzymują kompleksową wiedzę z zakresu produkcji oraz zarządzania zgodnie z koncepcją Lean Production/Management. W Lean Center Skody szkoleni są zarówno pracownicy jak i poddostawcy producenta. Ośrodek pozwala na wykorzystanie efektu synergii podczas szkolenia pracowników i jednoczesnego doskonalenia procesów i procedur, które będą wykorzystane w przyszłości w realnych warunkach. Rosnąca produkcja samochodów to nowe wyzwania – odpowiedzią Skody jest innowacyjne centrum szkoleniowe, w którym oprócz sal konferencyjnych znajdują się także pokoje ćwiczeniowe, gdzie dla pracowników przygotowano stanowiska odwzorowujące realną produkcję. Mają oni możliwość doskonalenia w zakresie budowy i montażu karoserii. Trenerami w czeskim Lean Center są certyfikowani szkoleniowcy z Grupy Volkswagena.

Odwiedzimy również fabrykę Skody w Mlada Boleslav, niezwykle ciekawe i wciągające muzeum tej marki oraz poznamy narzędzia lean management wdrożone w procesie produkcji.

Szkolenie jest skierowane do:

 • managerów chcących  uzupełnić swój warsztat metodologiczny,
 • osób pełniących  rolę związaną z usprawnianiem procesów biznesowych
 • kierowników administracji, kierowników logistyki, kierowników produkcji,
 • trenerów wewnętrznych Lean Production/Management
 • wszystkich entuzjastów narzędzi Lean Production/Management

 

Program:

Dzień I - 23.01.2019

9.00 - 9.30  Rejestracja uczestników, powitalna kawa i herbata
9.30 Rozpoczęcie szkolenia

EXPERIENCE I - TWORZENIE ORGANIZACJI KAIZEN

 • Ewolucja w zarządzaniu kaizen od XIX do XXI wieku
 • Współczesne organizacja zarządzane zgodnie z duchem kaizen
 • System kaizen w zarządzaniu przedsiębiorstwem

10.15 – 10.30 Przerwa kawowa

EXPERIENCE II - LEAN TRAINING - MISTRZOWSKIE SZKOLENIA

 • Lean z ludźmi  - jak zarazić pasją ?
 • Bądź na wyciągnięcie… - bezpieczny dystans
 • Mowa ciała
 • Przygotowani, do startu…EFEKTy – jak zacząć ?
 • 6. zasad przyczepnych koncepcji

12.15 – 13.00 lunch

13.00 Wyjazd do Pragi autokarem
ok. 18.00 Zakwaterowanie w hotelu w  Pradze o standardzie co najmniej ***
19.00 Wspólna kolacja w Pradze połączona z wymianą doświadczeń

Dzień II – 24.01.2019

od 7.00 Śniadanie w hotelu
7.35 Wyjazd autokarem do Mlada Boleslav
9.00 - 10.30  Zwiedzanie Lean Center grupa I, Zwiedzanie fabryki i muzeum Skody grupa II
10.30 - 12.00  Zwiedzanie Lean Center grupa II, Zwiedzanie fabryki i muzeum Skody grupa I

 • Grupy maksymalnie 15 osobowe.
 • Zwiedzanie tłumaczone na język polski.

12.30 Lunch
14.00 Wyjazd do Wrocławia autokarem
ok. 18.00 Przyjazd do Wrocławia

Metody:

LEAN CENTER W MLADA BOLESLAV
Obiekt kosztował 5,3 mln euro, a jego powierzchnia to 5 657 m2. Podczas wizyty uczestnicy zobaczą demonstracją treningu lean management (Lean Training). "Mając na uwadze przyjętą strategię wzrostu i długotrwałe zapewnienie przewagi konkurencyjnej ważne jest, abyśmy doskonalili organizację wszystkich naszych procesów. „Lean Center” zapewni nam optymalne przygotowanie naszych współpracowników na wszelkie wyzwania" - Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody ds. produkcji i logistyki.

FABRYKA SKODY W MLADA BOLESLAV
Aktualnie Skoda Auto zatrudnia 35 tys. pracowników, produkuje w 15 krajach i sprzedaje swoje auta w ponad 100 krajach. Docelowo w ciągu najbliższych lat ma ich być 120. Jeszcze w tym roku rozpocznie się sprzedaż w Singapurze, a w 2019 r. w RPA. Jeszcze w tym roku do produkcji trafią kolejne wersje i modele, a wśród nich coupe Skoda Kodiaq GT, która w pierwszej kolejności będzie przeznaczona na dynamicznie rozwijający się rynek chiński. Fabryka w Mlada Boleslav jest główną i największą fabryką koncernu. Jest głównym ośrodkiem rozwoju technicznego. Miejscem, w którym modele są tworzone i wprowadzane do produkcji na pełną skalę. Obecnie Skoda produkuje tu modele Fabia, Rapid i Octavia.

MUZEUM SKODY W MLADA BOLESLAV
W Muzeum Škody można zobaczyć zabytkowe samochody i obejrzeć krótki film dotyczący historii firmy powstałej w roku 1895 jako Laurin & Klement. Na trzech stałych ekspozycjach (Slávia, 100 lat Škody, Galeria silników) zaprezentowano historię fabryki od jej początków do współczesności.

OPINIE UCZESTNIKÓW ZE SZKOLEŃ I KONFERENCJI LANGAS GROUP Z ZAKRESU LEAN MANAGEMENT

"Świetna okazja do wymiany praktyk i doświadczeń pomiędzy uczestnikami konferencji z zakresu lean oraz do podejrzenia jak to robią najlepsi na rynku" Grzegorz Stojanowski, Kierownik Produkcji, KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.

"Intensywne" Karol Niedziałkowski, Koordynator Utrzymania Ruchu, MICHELIN Polska SA.

„Bardzo inspirujące spotkanie, podsuwające wiele praktycznych rozwiązań” Zbigniew Ciepluch, Kierownik wydziału produkcji, JKT Sp. z o. o.

„Doskonała możliwość nawiązania współpracy doskonalącej działalność każdej firmy, powiązana z praktyczną dyskusją o sposobach, narzędziach i rozwiązaniach z zakresu LEAN MANUFACTURING” Przemysław Zwoliński, Dyrektor Operacyjny, APERAM (Arcelor Mittal).

Eksperci:

Małgorzata Głębocka - Szurko


  • Przedsiębiorca, Ekspert w zakresie transferu filozofii LEAN i KAIZEN i zarządzania zasobami ludzkimi.
  • Zarządzała międzynarodowymi projektami i zespołami w Chinach, Dani, Holandii, Norwegii, Wietnamie i USA. Posiada doświadczenie w zakresie wdrażania zmian (restrukturyzacje, połączenia). Uczestniczyła i była odpowiedzialna za zasoby ludzkie w procesach transferu linii produkcyjnych do/z Polski, Holandii, Danii, Chin i Wietnamu.
  • Wdrażała systemy motywacyjne Kaizen dla pracowników produkcyjnych w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami typu “Green-field”. Posiada wiedzę oraz doświadczenie w zakresie międzynarodowego Prawa Pracy, filozofii Lean Management, projektów międzykulturowych.
  • Podczas jej pracy w Sonion Polska, firma była wielokrotnie wyróżniana, m.in. godłem „Inwestor w kapitał ludzki" (2002), dwukrotnie bursztynową statuetką „Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi": za partnerstwo w zarządzaniu (2004) i innowacyjność (2005) oraz złotą statuetką za całokształt osiągnięć w dziedzinie Zarządzania Zasobami Ludzkimi (2006).
  • Międzynarodowy Trener NLP, coach, doradca HR. Zaraża pasją inspiruje do zmian, rozwoju i podnoszenia efektywności organizacji.

 

dr Marek Krasiński


 • Ekspert i doradca w zakresie wdrażania filozofii KAIZEN i narzędzi lean.
 • Od lat współpracuje z sektorem administracji publicznej w Polsce. Brał udział przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, komunikacji JST z mieszkańcami, promocji regionów i systemów zarządzania informacjami. W tym czasie przeprowadził wiele szkoleń dla pracowników administracji publicznej, jak również uczestniczył w konferencjach prasowych wspólnie z naczelnym kierownictwem urzędów miast i gmin, starostw powiatowych, urzędów marszałkowskich oraz urzędów wojewódzkich.
 • Zagadnieniami związanymi z lean managementem dr Marek Krasiński zajmuje się od 2008 roku, ma w tym obszarze wiele publikacji naukowych, także związanych ze stosowaniem lean managementu w administracji publicznej.

 

Cena:

zgłoszenie do 31.12.2018 - 2270 PLN + 23% VAT
zgłoszenie od 01.01.2019 - 2570 PLN + 23% VAT

Informacje dodatkowe:

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w szkoleniu dla jednej osoby,
 • materiały szkoleniowe, certyfikat
 • lunch zgodnie z programem
 • transport autokarem na trasie Wrocław – Praga  - Mlada Boleslav - Wrocław
 • wizytę w fabryce Skody i Lean Center
 • opiekę tłumacza i przewodnika

* cena nie zawiera noclegu, do ceny należy doliczyć podatek 23% VAT

Dopłata za osobę do kolacji w Pradze w dniu 23.01.19 oraz noclegu ze śniadaniem w pokoju:

 • 2-osobowym     215 PLN netto + 23% VAT
 • 1-osobowym     430 PLN netto + 23% VAT
Zaufali nam

Kontakt

Langas Group
ul. Wioślarska 8, 00-411 Warszawa
tel: + 48 (22) 696 80 20 | fax: + 48 (22) 355 24 08
e-mail: langas@langas.pl | NIP: 532-159-55-77

Dojazd

Obsługiwane płatności


szkolenia dla firm / szkolenia warszawa / szkolenia dla firm warszawa / szkolenia menedżerskie / szkolenia sprzedażowe / szkolenia finanse / szkolenia logistyka / szkolenia prawo / szkolenia przywództwo / szkolenia biznesowe / szkolenia compliance

Developed by OS3 multimedia

© 1997-2018 Langas Group Wszystkie prawa zastrzeżone