Langas Group inspired to grow

Newsletter

Facebook

 

Menedżerskie2 osoby w cenie 1Szkolenia w fabrykach

nowosć

Innowacje społeczne i organizacyjne w ochronie zdrowia na przykładzie Japonii

Healthcare Study Tour dedykowane menadżerom zdrowia, lekarzom i właścicielom podmiotów leczniczych

03-11.11.2018
Japonia, Nagoya/Hiroszima/ Kioto/Ashigaka/Tokio

Korzyści:

Innowacje technologiczne nadal stanowią o sile japońskiej gospodarki, ale eksperci podkreślają, że największy potencjał tego kraju tkwi w innowacjach organizacyjnych i społecznych. Ciągłe doskonalenie procesów i podnoszenie jakości oraz unikalne rozwiązania w kontekście społecznym uczyniły japoński system ochrony zdrowia najlepszym i najefektywniejszym na świecie. Chcąc czerpać wzorce z japońskiego modelu Służby Zdrowia, zorganizowaliśmy już po raz trzeci konferencję połączoną z wizytą studyjną, której tematem przewodnim będą „INNOWACJE SPOŁECZNE I ORGANIZACYJNE W OCHRONIE ZDROWIA NA PRZYKŁADZIE JAPONII”.

Konferencja odbędzie się w dniach 3-11.11.2018 r.

Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do menadżerów zarządzających jednostkami służby zdrowia, przedstawicieli samorządów i organów sprawujących nadzór właścicielski nad szpitalami publicznymi i niepublicznymi, lekarzy oraz wszystkich osób poszukujących skutecznych rozwiązań na „uzdrowienie” sytuacji w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Podczas wyjazdu będziemy kłaść nacisk na przeniesienie japońskich rozwiązań zarządczych na polskie warunki rynkowe. Skorzystamy z doświadczeń i rozwiązań stosowanych w japońskich szpitalach i ośrodkach medycznych. Poznamy najnowsze światowe trendy w onkologii i stomatologii, a także opiece nad osobami starszymi.

Zapraszam do zapoznania się z naszym programem i zarezerwowania miejsc już dzisiaj.

Z poważaniem,
Konrad Kaczmarczyk
Dyrektor Generalny

k.kaczmarczyk@langas.pl

Program:

DZIEŃ I. 3 LISTOPADA 2018 R., SOBOTA

15.40 Wylot do Tokio

DZIEŃ II. 4 LISTOPADA, 2018 R., NIEDZIELA, ASHIGAKA

12:30 Przylot oraz przejazd do Ashigaka
14:00 Wizyta w Ushiku Daibutsu -posąg Buddy Nieograniczonego Światła o wysokości 120 m. Najwyższy posąg w Japonii i 3 najwyższy na świecie. Nosi on nazwę Wielkiego Buddy z Ushiku, a jego formalna nazwa to Ushiku Amida Daibutsu. Statua została wzniesiona przez Jodo-shinshu dla uczczenia rocznicy urodzenia Shinrana (1173-1263), założyciela amidystycznej szkoły japońskiego buddyzmu.
15:30 Zameldowanie w hotelu, Spotkanie powitalno- organizacyjne

DZIEŃ III. 5 LISTOPADA, 2018 R., PONIEDZIAŁEK, ASHIGAKA

10:00 – 12:00
Healthcare Study Tour I Ashigaka Red Cross Hospital
13:00 – 15:00 Healthcare Study Tour II Japanese Nursing Home
15:.00 – 17.00 Healthcare Study Tour III Gunma University Heavy Ion Medical Center
Przejazd do Tokyo


DZIEŃ IV. 6 LISTOPADA, 2018 R., WTOREK, TOKYO

9:00 – 11:00 Healthcare Study Tour IV St lukes Hospital
13:00 – 17:00 Healthcare Study Tour V Tokyo Medical and Dentist University

DZIEŃ V. 7 LISTOPADA, 2018 R., ŚRODA, NAGOYA

Przejazd do Nagoya
10:00 Factory Tour Toyota Factory
13:00 – 17:00 Healthcare Study Tour VI Fujita Healthcare University hospital
18:30 Przejazd do Kyoto
Kolacja

DZIEŃ VI. 8 LISTOPADA 2018 R., CZWARTEK, KYOTO

Zwiedzanie Kioto: Higashiyama, Gion, Kiyomizudera – buddyjski kompleks świątynny usytuowany nad miastem, wizyta w Fushimi Inari - Świątyni Tysiąca bram Torii. Na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań
kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie.

DZIEŃ VII. 9 LISTOPADA 2018 R., PIĄTEK, HIROSHIMA, MIJAYIMA

Zwiedzanie Hiroszimy, rejs na Wyspę Mijajime, wizyta w Świątyni Itsukushima. Na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie.
18.00 Powrót do Tokyo

DZIEŃ VIII. 10 LISTOPADA 2018 R.,SOBOTA, TOKYO

11:00 – 18:00 Learning by history & culture

Zwiedzanie Tokyo: Asakusa, Shinjuku, Shibuya, Pałac Cesarski i wyspa Odaiba. Tokyo to jedna z największych metropolii świata, w której historyczne świątynie buddyjskie ukryte są pomiędzy nowoczesnymi drapaczami chmur. Podczas całodziennej wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem odkryjemy wszystkie aspekty miasta zarówno historyczne jak i kulinarne odwiedzając światowejsławy targ rybny Tsukuji, gdzie zjemy najsmaczniejsze sushi na świecie.

DZIEŃ IX. 11 LISTOPADA 2018R., NIEDZIELA, TOKYO

10:55 – 14:25 Przelot na trasie Tokyo – Warszawa

Metody:

STUDY TOURS 

SZPITALE , OŚRODKI MEDYCZNE I FABRYKI JAKIE ZOBACZYMY:

JAPANESE RED CROSS ASHIKAGA HOSPITAL
„Idealny Szpital”, który dzięki współpracy dyrektora szpitala, lekarzy, pielęgniarek oraz Ministerstwa Gospodarki i przemysłu doprowadził do opracowania planu działania, dzięki któremu udało się obniżyć zużycie energii o 45% procent w porównaniu ze średnim zużyciem w innych szpitalach o tej samej skali. Szpital odwiedzany jest przez delegacje z całego świata ze względu na doskonałe osiągnięcia w dziedzinie medycyny, ale także architektury oraz energetyki. Szpital nowej generacji otwarty w 2011 roku, posiadający ok. 500 łóżek zlokalizowanych na 23 oddziałach. Zbudowany w specjalnej technologii ograniczającej skutki trzęsienia ziemi. Szpital cieszący się dużym zaufaniem lokalnej społeczności, dążący do ciągłej poprawy jakości i efektywności świadczonych usług. Aby uniknąć nadmiernego obciążania, wydzielono Emergency Medical Care Center - oddział pomocy medycznej w nagłych wypadkach, świadczący usługi pacjentom, którzy nie są narażeni na potencjalnie zagrożenie życia. Jednostka ta jest obsługiwana przez miejscowych lekarzy na zasadzie rotacji i leczy stosunkowo niewielkie obrażenia i dolegliwości podczas wieczorów i weekendów.

THE DENTAL HOSPITAL, TOKYO MEDICAL AND DENTAL UNIVERSITY (TMDU)
Tokyo Medical and Dental University (TMDU) zalicza się do najbardziej innowacyjnych uniwersytetów na świecie. W rankingu QS World Rankings 2017 stomatologia uniwersytetu zajęła 3 miejsce na świecie i 1 miejsce w Japonii. W rankingu Times Higher Education World’s Best Small Universities 2017 TMDU zajęło 17 miejsce. Szpital zapewnia opiekę na najwyższym poziomie dopasowanym do potrzeb pacjentów wykorzystując innowacyjne i wysokojakościowe
rozwiązania.

FUJITA HEALTHCARE UNIVERSITY HOSPITAL
Fujita Healthcare University Hospital jest największym samodzielnym obiektem medycznym w Japonii o łącznej liczbie 1435 łóżek. Jako szpital zaawansowany w nowych osiągnięciach współczesnej medycyny, wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki, zapewnia bezpieczną i doskonałą opiekę medyczną, poświęca się edukacji wybitnych pracowników służby zdrowia, a także promuje badania. Wraz ze spodziewanym wzrostem liczby międzynarodowych pacjentów, szpital został wyznaczony jako jeden z 10 podstawowych szpitali w kraju i uzyskał akredytację japońskich usług medycznych dla międzynarodowych pacjentów (JMIP). Szpital zapewnia bezpieczną i wyjątkową opiekę medyczną oraz przyczynia się do rozwoju społeczeństwa w zakresie opieki zdrowotnej.

GUNMA UNIVERSITY HEAVY ION MEDICAL CENTER
Gunma University Heavy Ion Medical Center zostało założone 1 czerwca 2005 r. w celu usprawnienia radioterapii ciężkimi jonami w oparciu o biologię radiologiczną i badania kliniczne, opracowania powiązanych technik nowych metod leczenia oraz promowania badań dotyczących leczenia ciężkimi jonami. Ośrodek odegrał wiodącą rolę w radiologii onkologicznej i medycynie nuklearnej w Japonii.

JAPANESE NURSING HOME ARATA - THE PRIVATE LONG TERM CARE FACILITY
Powstały w 2015 roku dom opieki dla ludzi starszych połączony z opieką pielęgniarską. Ośrodek mieści 50 osób zamieszkałych w pokojach jednoosobowych stanowiąc odpowiedź na problem starzejącego się społeczeństwa i problemów demograficznych Japonii. Misją tej placówki jest dawanie ludziom „nowego życia”.

TOYOTA FACTORY
Aby w pełni zrozumieć filozofię kaizen,, która jest tak naprawdę sercem zmian w firmie w kierunku lean management, trzeba odwiedzić zakład produkcyjny koncernu Toyota. Przejście wzdłuż linii produkcyjnej, wspólne dyskusje i rozmowa z pracownikami fabryki pomogą praktycznie przybliżyć temat ciągłego doskonalenia. Będzie można dużo zaobserwować z zakresu działań kaizen w organizacji oraz funkcjonowanie systemu kanban w praktyce. Jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk koncernu. Zatrudnionych jest tam ponad 5200 pracowników. W fabryce produkowanych jest ponad 370 000 jednostek rocznie. To tutaj powstają takie modele jak: Prius, Prius a, Prius PHV, Camry, Premio, Allion, Scion tC.

ST LUKES HOSPITAL
To sztandarowy japoński szpital, który od ponad 110 lat służy ludziom, zapewniając im opiekę lekarską na najwyższym poziomie, wykonywaną z wielkim zaangażowaniem i popartą ogromnymi kompetencjami. Zapoznamy się w nim z modelem działalności usługowej w oparciu o lean management. Kluczowymi narzędziami i metodami, jakie zostaną nam zaprezentowane będą: funkcjonowanie narzędzi 5 S, poprawa jakości usług i bezpieczeństwa poprzez zastosowanie narzędzi lean. Szpital posiada ponadprzeciętne osiągnięcia w opiece lekarskiej, pielęgniarskiej, usługach około medycznych oraz w skutecznym innowacyjnym zarządzaniu szpitalem. Szpital prowadzi m.in. Centrum Medycyny Prewencyjnej w celu poszerzenia zakresu opieki medycznej związanej z zapobieganiem chorobom. Funkcjonowanie szpitala jest przykładem synergicznego oddziaływania medycyny, opieki zdrowotnej, pielęgniarskiej, działalności edukacyjnej i naukowej. Szpital zapewnia swoim pracownikom możliwość ciągłego uczenia się zgodnie z modelem kaizen przyjętym w Toyocie. Dzięki wykorzystaniu i wdrożeniu narzędzi lean management w szpitalu. funkcjonuje system ciągłego doskonalenia.

W programie między innymi:

 • Opieka nad osobami starszymi – rozwiązania systemowe w starzejącym się społeczeństwie
 • Kaizen Healthcare – ciągłe doskonalenie usług opieki zdrowotnej
 • Innowacje w stomatologii na przykładzie wiodącego światowego ośrodka w Tokio
 • Green Hospital – wyzwania w zakresie rozwiązań użytkowych w nowo projektowanych szpitalach
 • Proces leczenia ciężkimi jonami

OPINIE Z POPRZEDNICH EDYCJI HEALTHCARE STUDY TOURS:

"Czerwcowa wyprawa do Japonii to niezwykłe doświadczenie zawodowe połączone z wielką przygodą. Podczas perfekcyjnie przygotowanego wyjazdu , mogliśmy zapoznać się z organizacją ochrony zdrowia w Japonii, szczegółowo zwiedzić szpitale o różnych profilach i różnym poziomie referencyjności. W szpitalach samorządowych , prywatnych i uniwersyteckich mieliśmy okazję wysłuchać wykładów o problemach zdrowotnych Japonii , ich rozwiązywaniu i zarządzaniu szpitalami. Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie , w jaki sposób Japończykom udaje się osiągnąć w ośrodkach medycznych najwyższą efektywność na świecie , przy nakładach na opiekę zdrowotną niższych od średniej krajów ODCE. Osobiście największe wrażenie zrobili na mnie ludzie - ich pracowitość i życzliwość. Ośrodek uniwersytecki kończący ostatni etap badań nad szczepionką i jednocześnie lekiem na raka , oraz zabiegi radioterapeutyczne z użyciem systemu „Varian” najnowszej generacji. Z drugiej strony proste rozwiązania organizacyjne i epidemiologiczne , porządkujące pracę personelu na każdym etapie , których przeszczepienie do naszych szpitali jest możliwe bez wielkich nakładów . Nie można nie wspomnieć o doskonałym towarzystwie doświadczonych managerów opieki zdrowotnej w Polsce, oraz managerów i przedsiębiorców reprezentujących inne branże gospodarki. Nasz wspólny wyjazd , możliwość wymiany poglądów i bieżących dyskusji oceniam jako wartość dodaną do projektu."
Dariusz Oleński MBA, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, I Edycja 2015

„Merytoryczna strona wyjazdu do Japonii była zaskakująco dobra. Zarówno spotkania z zarządami szpitali, jak i wizyty w tych szpitalach były doskonale przygotowane. Do tego dochodziła możliwość swobodnego prowadzenia rozmów i dyskusji, zadawania licznych pytań, podzielenie się swoimi opiniami. Są to wartości nie do przecenienia, które firma Langas Group zaoferowała wraz z wyjazdem.”
dr hab. Maria Węgrzyn, Prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, II Edycja 2016

Cena:

zgłoszenie do 03.10.2018 - 14 700 PLN + 23% VAT
zgłoszenie od 04.10.2018 - 16 700 PLN + 23% VAT

Informacje dodatkowe:

Cena

 • Zgłoszenie do 03.10.2018 - 14 700 PLN netto*
 • Zgłoszenie od 04.10.2018 - 16 700 PLN netto*

*Dopłata do noclegu ze śniadaniem, lunchem i kolacją w pokojach

 • 2 - osobowym - 1 950 PLN netto
 • 1 - osobowym - 3 900 PLN netto

**Dopłata do  przelotu na trasie Warszawa -Fukuoka -Tokyo-Warszawa

 • w klasie economy - 4 200 PLN netto
 • w klasie biznes - 16 800 PLN netto


CENA ZAWIERA:

 • Wizyty w szpitalach, fabrykach, wykłady
 • Transport wewnętrzny, autokarowy oraz kolejowy
 • Pełne wyżywienie wg programu
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika i tłumacza
Zaufali nam

Kontakt

Langas Group
ul. Wioślarska 8, 00-411 Warszawa
tel: + 48 (22) 696 80 20 | fax: + 48 (22) 355 24 08
e-mail: langas@langas.pl | NIP: 532-159-55-77

Dojazd

Obsługiwane płatności


szkolenia dla firm / szkolenia warszawa / szkolenia dla firm warszawa / szkolenia menedżerskie / szkolenia sprzedażowe / szkolenia finanse / szkolenia logistyka / szkolenia prawo / szkolenia przywództwo / szkolenia biznesowe / szkolenia compliance

Developed by OS3 multimedia

© 1997-2018 Langas Group Wszystkie prawa zastrzeżone