Langas Group inspired to grow

Newsletter

Facebook

 

Produkcja/LogistykaWizyty Benchmarkingowe

Hyundai Factory Tour and Workshop

Case studies + zwiedzanie najnowocześniejszej europejskiej fabryki Hyundaia oraz Browaru Radegast

22-23.01.2018
Kraków /Nosovice

Korzyści:

Czy wiesz jak najlepsi gracze na rynku, w środowisku zmienności i różnorodności procesów, wdrażają standardy i usprawniają procesy? Dlaczego koreańskie firmy stosując niskokosztowe metody optymalizacji  osiągają ponadprzeciętne korzyści i są wzorem benchmarkingu dla polskich firm? W jaki sposób skutecznie wdrażać lean management?  Jak wykorzystać najnowsze rozwiązania z zakresu Przemyslu 4.0 w skutecznym utrzymaniu ruchu? Jak skrócić lead time produkcji nawet o 40 % podnosząc jednocześnie jakość oferowanych produktów? Odpowiedzi na te pytania przynosi MUDA HUNTING. To nic innego jak poszukiwanie i eliminowanie marnotrawstwa za pomoca takich podejść do zarządzania jak lean management, TOC, kaizen, SIX SIGMA czy IoT.


Podczas naszego spotkania zaprezentujemy case studies m. in.  z takich firm jak Transition Technologies S.A., Sklejka-Eko S.A. , SITECH Sp. z o.o. , czy Volkswagen.
Niezwykle ciekawie zapowiada się prezentacja sposobu wdrożenia projektu nowego samochodu marki Volkswagen na przykładzie którym zapoznamy się z ciągłym doskonaleniem i optymalizacją procesów.


Korzyści jakie osiągniesz  uczestnicząc w naszym spotkaniu:

 • Dowiesz się na podstawie zaprezentowanych case studies w jaki sposób firmy poradziły sobie z problemem identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa,
 • Nauczysz się unikać błędów we wdrażaniu lean management i eliminacji marnotrawstwa dzięki analizie pięciu kluczowych błędów wyszczególnionych w polskich przedsiębiorstwach, które zostaną przedstawione podczas konferencji,
 • Dzięki wizycie w Fabryce Hyundaia poznasz funkcjonujące w praktyce skuteczne narzędzia eliminacji marnotrawstwa i ciągłego usprawniania procesów

W celu obserwacji w praktyce prezentowanych rozwiazan  odbędziemy wizytę benchmarkingową do  najnowocześniejszej europejskiej fabryki  - Hyundaia w Nosovicach. Po zwiedzaniu „odchudzonej fabryki” uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami i podyskutować na temat zdobytej wiedzy oraz odwiedzić Browar Radegast.  Jest to nowoczesny browar o dużych zdolnościach produkcyjnych. Kamień węgielny pod jego budowę położono w 1966 roku. Ten morawski browar otrzymał swoją nazwę od mitycznego bożka Radegasta, którego stare plemiona pogańskie czciły jako boga ognia, słońca, urodzaju i gościnności.

Benchmarking to skuteczne narzędzie rozwojowe. Zamiast uczyć się na własnych błędach skorzystaj z doświadczeń najlepszych firm produkcyjnych na świecie.

 

Zapraszam do rezerwacji miejsc,

Jan M. Janiszewski
Project Manager,
tel.: 22 696 80 22

Program:

Dzień I – 22.01.2018 r., Kraków

Podczas pierwszego dnia konferencji odbędzie się promocja książki Tomasza Króla
"Lean management po polsku. O dobrych i złych praktykach"
Będzie można spotkać się z autorem i nabyć książkę.

10.00 - 10.30 Rejestracja uczestników, powitalna kawa i herbata
10.30 Rozpoczęcie konferencji i przywitanie uczestników


10.30  CASE STUDY I - Yin&Yang (Sukces i Porażka) - Jak małe porażki mogą doprowadzić do dużego sukcesu na przykładzie Lean StartUP.

 • Model Lean StartUP.
 • Pivot jako szansa na sukces.  
 • Przykłady wdrożeń w Polsce i za granicą.

Tomasz Miler, Ekspert kaizen i Lean StartUP

11.15 CASE STUDY II - DIGITAL TWIN FOR FACTORY - zastosowanie IoT i AR w procesach produkcji i utrzymania ruchu

 • Optymalizacja procesu utrzymania ruchu w najnowocześniejszych fabrykach – TPM w fabryce przyszłości
 • Prezentacja serwisu maszyn  z zastosowaniem realnych maszyn przy wsparciu technologii Internetu Rzeczy (IoT) i poszerzonej rzeczywistości AR.
 • Zastosowanie okularów AR w utrzymaniu ruchu

Artur Sadzik, Kierownik ds. projektów Strategicznych, Transition Technologies S.A.

12.15- 12.30 Przerwa kawowa

12.30 CASE STUDY III - Rola Pracy Zespołowej podczas wdrażania TPM i 5S w kontekście Industrie 4.0 w SITECH Września

 • Praca Zespołowa i Shopfloor Management
 • Funkcjonowanie Pracy Zespołowej na różnych poziomach przedsiębiorstwa
 • Wdrażanie 5S i TPM – jak do tego dążymy
 • Połączenie filozofii Lean Management z rozwiązaniami Industrie 4.0
 • Dokąd zmierzamy w SITECH?

Marek Szeweła. Specjalista ds. Lean / Kierownik wdrożenia projektu AMAROK, , SITECH Sp. z o.o.

13.30 Lunch w hotelu

14.30 WORKSHOP MUDA HUNTING - Eliminacja (skutków) losowości w procesach z zastosowaniem metody Lean i TOC.

 • Czym jest „Muda”?
 • Jak znaleźć marnotrawstwo w naszej firmie?
 • Oczywiste marnotrawstwo, którego nie dostrzegamy.
 • Zła wielozadaniowość – „Muda” do kwadratu.

Jacek Branas, Ekspert, Langas Group

16.30 Zakończenie i podsumowanie I dnia

Dzień II – 23.01.2018 r., Nosovice

8.00  Wyjazd do Nosovic
10.45 Zwiedzanie Zakładu Produkcyjnego Hyundai z tłumaczem    
13.30
Zwiedzanie Browaru Radegast (PivovarRadegast)
15. 00 Podsumowanie wizyty i wspólna dyskusja
15.45 Obiad (typowe czeskie potrawy) połączony ze zwiedzaniem lokalnego browaru
17.00 Wyjazd do Krakowa
Ok. 19.45 przyjazd do Krakowa

Metody:

Zapraszamy:

 • Dyrektorów operacyjnych, członków zarządu,  rad nadzorczych.
 • Team leaderów, szefów zmiany, szefów utrzymania ruchu, dyrektorów technicznych, dyrektorów logistyki
 • Szefów działów finansowych,  HR oraz wszystkie osoby zainteresowane wdrażaniem  lean management w swojej firmie

Dlaczego odwiedzimy fabrykę Hyundaia w Nosovicach?

Firma Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) zainwestowała w budowę i rozwój fabryki 1,2 miliarda euro. Wszelkie działania menadżerów ukierunkowane były na jak najlepszą efektywność, co zaowocowało już w ciągu pierwszych dwóch miesięcy od uruchomienia masowej produkcji, na rynek trafiło 15 500 samochodów wyprodukowanych w Europie. Dzięki HMMC Republika Czeska jest drugim na świecie państwem pod względem liczby samochodów wyprodukowanych na jednego mieszkańca. Zakład produkcyjny w Nosovicach jest jedyną fabryąa samochodów wyróżnioną prestiżową „Narodową nagrodą za jakość” (Národní cena kvality ČR), przyznaną za efektywną współpracę z dostawcami i najwyższe standardy jakości. Czeski zakład Hyundaia wytwarza modele ix20 (MPV), nowy kompaktowy SUV ix35 oraz i30 nowej generacji. Samochody zostały zaprojektowane i opracowane specjalnie na potrzeby Europejczyków przez Europejskie Centrum Techniczne Hyundai, w niemieckim Rüsselsheim. Fabryka postrzegana jest przez ekspertów jako najbardziej nowoczesnym zakład produkujący samochody w Europie.

OPINIE UCZESTNIKÓW Z POPRZEDNICH EDYCJI SZKOLEŃ I KONFERENCJI LANGAS GROUP Z ZAKRESU LEAN MANAGEMENT

"Świetna okazja do wymiany praktyk i doświadczeń pomiędzy uczestnikami konferencji z zakresu lean oraz do podejrzenia jak to robią najlepsi na rynku" Grzegorz Stojanowski, Kierownik Produkcji, KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.
"Intensywne" Karol Niedziałkowski, Koordynator Utrzymania Ruchu, MICHELIN Polska SA.
„Bardzo inspirujące spotkanie, podsuwające wiele praktycznych rozwiązań” Zbigniew Ciepluch, Kierownik wydziału produkcji, JKT Sp. z o. o.
„Doskonała możliwość nawiązania współpracy doskonalącej działalność każdej firmy, powiązana z praktyczną dyskusją o sposobach, narzędziach i rozwiązaniach z zakresu LEAN MANUFACTURING” Przemysław Zwoliński, Dyrektor Operacyjny,
APERAM (Arcelor Mittal).

SZKOLENIE WEWNĘTRZNE

Z przyjemnością zorganizujemy szkolenie w wersji zamkniętej. Będzie to specjalnie dedykowany projekt, dostosowany do Państwa potrzeb, dla dowolnej liczby pracowników z Państwa firmy. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani projektem wewnętrznym z tej lub innej tematyki, zapraszamy do kontaktu.

Eksperci:

Jacek Branas


  • Ekspert w zakresie wdrażania i stosowania TOC - Teorii Ograniczeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Analizując istniejącą rzeczywistość firmy pomaga znaleźć kluczowe problemy i je usunąć. Znajduje ograniczenia w działalności firm (wewnętrzne i zewnętrzne) i pomaga je usuwać lub minimalizować.
  • Tworzy rozwiązania obejmujące zarządzanie produkcją, dystrybucją, sprzedażą, projektami oraz pomaga we wdrażaniu zmian. W latach 2001 – 2004 przeprowadzał restrukturyzację firmy usługowo – remontowej z branży maszynowej. W wyniku restrukturyzacji firma stworzyła nowy zakres działalności i stała się również wytwórcą maszyn i urządzeń do produkcji farmaceutycznej. W roku 2009 przeprowadzał restrukturyzację wydawcy gier video – jednej z największych firm tej branży w Polsce. W latach 2011 - 2012 jako Interim Manager prowadził proces restrukturyzacji firmy produkcyjnej z branży spożywczej.
  • Od 2008 szkoli i wdraża zarządzania projektami metodą CCPM - Critical Chain Project Management Specjalizuje się w szkoleniu skutecznych metod zarządzania firmą, których mierzalne rezultaty są szybko osiągalne. Pomaga w ich późniejszym wdrażaniu.

 

Tomasz Miler


  • Ekspert kaizen i Lean StartUP - Przez kilkanaście lat pracował w różnych środowiskach – był m.in. kierownikiem zespołów sprzedaży, projekt managerem, doradcą finansowym oraz analitykiem mediowym. Pracował w dużych korporacjach mediowych oraz małych kilkuosobowych firmach rodzinnych.
  • Autor książki "Kaizen. Jak osiągnąć wielkie cele małymi krokami". Mentor przyszłych biznesmenów w Fundacji Youth Business Poland.
    

Marek Szeweła


  • Specjalista ds. Lean / Kierownik wdrożenia projektu AMAROK, , SITECH Sp. z o.o.
  • Od kilku lat związany z  wdrażaniem filozofii Lean Management w dwóch zakładach produkcyjnych kładąc szczególny nacisk na Zarządzanie Wizualne i TPM.
  • Nową kompetencją jaką rozwija jest Mapowanie Strumienia Wartości. Na swoim koncie posiada ponad 1000 godzin szkoleniowych doświadczenia trenerskiego na firmowych salach szkoleniowych a także Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Uczelni Jana Wyżykowskiego w Lubinie.
    

Artur Sadzik


  • Kierownik ds. Projektów Strategicznych Transition Technologies S.A.
  • Doświadczony menedżer, z branżą IT związany od 25 lat. Współautor projektów dla przemysłu i energetyki z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi informatycznych takich jak GIS czy BigData wdrożonych w produkcji, utrzymaniu ruchu czy w handlu detalicznym. 
  • Obecnie odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój projektów z wykorzystaniem technologii Internetu rzeczy (IoT) dla przemysłu na rynku polskim.
    

 

Cena:

zgłoszenie do 03.01.2018 - 1 770 PLN + 23% VAT
zgłoszenie od 04.01.2018 - 2 270 PLN + 23% VAT

Informacje dodatkowe:

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w szkoleniu dla jednej osoby, materiały konferencyjne, certyfikat uczestnictwa,
 • obiady,
 • wizytę  w fabryce,
 • transport autokarem, ubezpieczenie,
  *ceny nie zawierają noclegu wraz ze śniadaniem, do ceny należy doliczyć podatek 23% VAT

Zaufali nam

Kontakt

Langas Group
ul. Piękna 11/6, 00-549 Warszawa
tel: + 48 (22) 696 80 20 | fax: + 48 (22) 826 85 05
e-mail: langas@langas.pl | NIP: 532-159-55-77

Dojazd

Obsługiwane płatności


szkolenia dla firm / szkolenia warszawa / szkolenia dla firm warszawa / szkolenia menedżerskie / szkolenia sprzedażowe / szkolenia finanse / szkolenia logistyka / szkolenia prawo / szkolenia przywództwo / szkolenia biznesowe / szkolenia compliance

Developed by OS3 multimedia

© 1997-2015 Langas Group Wszystkie prawa zastrzeżone