//

Langas Group inspired to grow

Newsletter

Facebook

Czym jest kultura innowacji? Mini-wywiad z naszym ekspertem dr Pawłem Fortuną. - Pobierz plik »

1. Jak wykorzystując kulturę kreatywności poprawić wynik biznesowy?

dr Paweł Fortuna: Kultura kreatywności prowadzi do poprawy wyniku biznesowego tylko wtedy, gdy nie jest postulatem, lecz rzeczywistością pracy. Wymaga to przełamania barier kreatywności, a szczególnie jednej, którą możemy określić mianem "ojcowski afekt". Polega on na tym, że przedkładamy własne pomysły nad idee zgłaszane przez innych - tylko dlatego, że są produktem naszego umysłu.

Jeśli czyni tak szef to może się spodziewać zaniku inicjatywy i specyficznej formy wyuczonej bezradności wyrażającej się w zdaniu "Nie ma sensu niczego wymyślać, ponieważ i tak zostanie to storpedowane". Kreatywność zakłada akceptację i kontynuację, czyli rozwój proponowanych rozwiązań. Po tym konieczna jest seria crash testów, które ujawnią niedoskonałości.

 2. Jak wspierać myślenie w kategoriach ciągłego doskonalenia?

dr Paweł Fortuna: Każdy Pracownik chętnie zaangażuje się w proces samodoskonalenia, jeśli dostrzeże namacalne korzyści tego procesu. Doskonalenie swoich kwalifikacji jest tylko początkiem drogi. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że żyjemy w czasach, w których niemal z dnia na dzień powstają nowe specjalizacje.

Trudno przewidzieć jakie umiejętności będą nam potrzebne za rok lub dwa, więc dobrze jest promować i doceniać doskonalenie umiejętności studiowania.

Każdy kto połknie bakcyla samodzielnego odkrywania nowych zasobów wiedzy i umiejętności doświadcza dobrodziejstw motywacji ukierunkowanej na osiągnięcie mistrzostwa. Można to porównać do picia słonej wody - im więcej pijemy, tym bardziej chce nam się pić. Taka postawa wymaga właściwego klimatu, który łatwo burzą osoby zorientowane na zachowanie status quo i/lub lękające się wyzwań.

Pobierz plik

Zaufali nam

Kontakt

Langas Group
ul. Wioślarska 8, 00-411 Warszawa
tel: + 48 (22) 696 80 20 | fax: + 48 (22) 355 24 08
e-mail: langas@langas.pl | NIP: 532-159-55-77

Dojazd

Obsługiwane płatności


szkolenia dla firm / szkolenia warszawa / szkolenia dla firm warszawa / szkolenia menedżerskie / szkolenia sprzedażowe / szkolenia finanse / szkolenia logistyka / szkolenia prawo / szkolenia przywództwo / szkolenia biznesowe / szkolenia compliance

Developed by OS3 multimedia

© 1997-2015 Langas Group Wszystkie prawa zastrzeżone